Se gatekunst bli skapt – live i undergangen!

Torsdag til lørdag under Sandvika Byfest kan du oppleve grafittikunstner Thomas Stønjum i aksjon når han utfolder seg i undergangen ved Sandvika togstasjon.
Thomas, en legende fra Asker, har vært aktiv i det norske graffitimiljøet siden 90-tallet – både som kunstner og arrangør. Med over 20 års erfaring har han laget verk over store deler av verden. Du finner signaturen hans i byer som New York, Sydney, Barcelona, Cape Town, Copenhagen, Hong Kong, Aruba, London, Amsterdam, Gothenburg, Milan, Bangkok, Frankfurt, og flere Norske byer. Motivet han sprayer under byfesten er en hyllest til filmhelten Ivo Caprino, som bodde hele sitt liv på Snarøya.
Stikk innom og få med deg ekte graffiti i prosess – rett fra boksen til veggen!
Har du sett all gatekunsten i Sandvika? Bruk dagene under byfesten til å oppdage de andre verkene, både av Thomas og mange andre kunstnere.

For de kunstinteresserte er Byfesten full av muligheter til å se og oppleve kunst. Du kan delta på kurs, se utstillinger og bli med på kunstvandringer.

Se hele programmet her

Del

Les flere saker om se og gjøre

Dødseshow med Døds Diving League på Kadettangen

Velkommen til hele regionens byfest

Opplev Sandvika fra vannet

Brukt på nytt, gjør bruktkupp i Løkkehaven

Artist Talk med Thomas Klevjer, 26. aug.

Hva skjer med E18?